Otakar Káňa a Sebastián Antonín jsou dva dvanáctiletí kluci z Brna, kteří se rozhodli, že vyhlásí válku kuchařkám, které vaří blafy, a začali fotky ze své školní jídelny házet na Facebook.

Vedení školní jídelny nyní kope kolem sebe a snaží se kluky pošpinit. Fotky pochází ze ZŠ Antonínské, pro kterou vaří jídelna na ZŠ Kotlářské.

Šéfka jídelny Vlasta Machálková už před časem tvrdila, že kluci fotky zfalšovali a že takhle u nich jídlo rozhodně nevypadá. Psali jsme o tom ZDE.

Nyní na scénu vstoupil ředitel školy Leopold Trněný, který považuje za pedagogický problém, že si kluci dovolili fotografie vůbec zveřejnit.

Trněný novinářům z iDnes.cz sdělil, že kluci fotili ve škole a to se nesmí. A také poukázal na to, že Ota i Sebastián mají Facebook, i když je jim pouhých 12 let (Facebook má ve svých interních pravidlech, že je přístupný teenagerům od 13 let).

Takže v Brně opět rozjeli českou klasiku a místo okamžité nápravy nyní hledají viníka všude kolem sebe, jen se zapomněli kouknout do zrcadla.

Pokud z dětí mají vyrůst sebevědomí a úspěšní jedinci, musí kvalitně jíst a musí vědět, že když ukážou prstem na problém, tak je za to nikdo nebude šikanovat.

„Když měli kluci problém s jídlem, mohli přijít za třídní učitelkou nebo za námi, máme i školní parlament. Nebo se na nás mohli obrátit jejich rodiče. Nic takového se nestalo, na jídlo si nikdo nistěžoval,“ uvedl pro iDnes.cz Trněný.

Sebastián ale před časem uvedl, že na kvalitu jídla upozorňovali již v minulosti i rodiče a stejně se nic nezměnilo. A také trvá na tom, že fotky jsou pravé a nijak falšovány nebyly.

„Chceme se jen slušně najíst,“ smutně uzavírá dvanáctiletý školák. Kvalitu jídla bude posuzovat školní inspekce. Snímky ve fotogalerii jsme ponechali s původními komentáři.