Ležet ji na zemi ještě ve školní uniformě našla vyděšená matka. Teprve devítiletá Rhiannon Scully se stala obětí tzv. facebookové výzvy, která začala pivem a skončila u polykání tvrdého alkoholu.

V Británii již zemřeli na následky tři lidé a lékaři se nyní snaží, aby Rhiannon nebyla čtvrtá. Mladičká dívka do sebe dostala dosud nezveřejněné množství vodky a whisky, musel jí být vypumpován žaludek a nyní je v nemocnici pod přísným dohledem.

Alkohol nejspíš sebrala z domácího baru rodičů své kamarádky, kteří zrovna neměli v tu chvíli dívky na očích. Obě pak pily vodku a whisky ve škole a natáčely se u toho na mobil, Rhiannon pak viděli sousedé, jak jede ze školy na svém elektrickém skútru křížem krážem po ulici, evidentně bez sebe, a zavolali její matce.

Ta pak našla dívku upadající do bezvědomí a zavolala sanitku, dívce k takovému stavu nejspíš stačil necelý půllitr alkoholu. Policie se nyní zaměří hlavně na poměry ve škole Leadgate v Durhamu, protože panuje podezření, že se nejedná o jediný případ, jen v těch předchozích měly děti více štěstí.

A méně alkoholu.