Účastníkem dopravní nehody se může stát každý řidič. Často svou roli sehraje smůla – vy jezdíte přesně podle předpisů, jenže někdo jiný si s jejich dodržováním hlavu neláme a jako naschvál nabourá zrovna vás. Ovšem to, co na silnici předvedl John Mehmet z Velké Británie, se téměř vymyká lidskému chápání.

Vše začalo, když si Mehmeta – hledaného pro podezření ze spáchání několika trestných činů – všimla policie. Třicetiletý delikvent se ale nechtěl vzdát bez boje, a jelikož v inkriminovaný okamžik seděl za volantem svého Nissanu Juke, začal před strážci zákona prchat. Svou krasojízdu Mehmet zahájil sražením motorkáře, který mu stál v cestě. Místo toho, aby zastavil a zkontroloval, zda je dotyčný v pořádku, ujížděl dál – po špatné straně silnice.

Automobilová honička skončila nedaleko nádraží Liverpool Street, kde Mehmet smetl dalšího motorkáře, následně ztratil nad svým vozem kontrolu a převrátil ho. Ani pak ale ještě neměl dost a rozhodl se utéct po svých, od čehož ho odradil až policejní vlčák.

Soudce prohlásil, že je „velmi těžké představit si horší případ bezohledné jízdy“, a odsoudil Mehmeta na čtyři roky a dva měsíce do vězení. Navíc mu uložil šestiletý zákaz řízení.