Mnohdy se dneska objevují v časopisech jako štíhlé modelky muži, aniž bychom si to uvědomili. Rozdíly mezi ženským a mužským pohlavím, jak se zdá, se dost stírají, a když půjdete s někým na rande, už si nemůžete být vůbec ničím jisti!

1 – Andrej Pejic

Jde o srbsko-australského modela, který se v časopisech fotí jednak v pánských, ale i v dámských oblecích! V roce 2011 na módní přehlídce v Paříži byl na molu nejprve v mužské části a pak i v dámské. Dokonce se umístil na 18. místě mezi TOP 50 modelkami a dostal se do žebříčku stovky nejkrásnějších modelek v časopise FHM!

2 – Lea T.

Brazilská modelka Lea T. se narodila jako Leandro Cerezo v roce 1981. To, že se narodila jako muž, jí ovšem nijak nezabránilo v tom stát se jednou z nejznámějších brazilských modelek.

3 – Claudia Charriez

Když se na ni podíváte, jen stěží uvěříte, že se narodila jako muž. Účastnila se dokonce reality show America's Next Top Model, kde se hledají nejlepší modelky.

4 – Isis King

Tahle modelka se narodila v roce 1985 jako Darrell Walls a také soutěžila v pořadu America's Next Top Model.

5 – Florencia De La V

Argentinská krasavice začala svůj život jako Roberto Carlos Trinidad, ale později se stala jednou z nejslavnějších předělaných modelek. V Argentině hraje v telenovelách, objevuje se v časopisech, vystupuje v klubech a jednou dělala i šéfredaktorku módního časopisu. V současnosti je vdaná, má muže a dvojčata, která jim odnosila náhradní matka.

6 – Sirapassorn Atthayakorn

Tento thajský muž, který v současnosti vystupuje jako žena, vyhrál dokonce soutěž krásy v roce 2011.

7 – Chamila Asanka

Modelka ze Srí Lanky se začíná prosazovat ve světě módy, v roce 2011 se také účastnila soutěže krásy Miss International Queen. Sice nevyhrála, ale všimlo si jí tam několik modelingových agentur, které si možná ani neuvědomily, že se narodila jako muž.

8 – Caroline „Tula“ Cossey

Tahle anglická modelka se kdysi nejmenovala Caroline, ale Barry. Zahrála si dokonce ve filmu s Jamesem Bondem Dech života, pózovala na stránkách Playboye a napsala i autobiografii o životě ženy v mužském těle.

9 – Roberta Close

Brazilská modelka Roberta Close byla první předoperovanou modelkou, která se dostala do časopisu Playboy. V roce 1989 si pak nechala udělat operaci pohlaví a své nové tělo ukázala v brazilském erotickém magazínu Sexy. Tam ji také zvolili jako nejkrásnější ženu Brazílie!

10 – Malika

Malika pochází z Indie a jde o muže, který podstoupil čtyři velké plastické operace a několik menších chirurgických zákroků, aby se z něj stala oficiálně žena, kterou se údajně cítil od narození. V roce 2011 se mohla Malika účasnit poprvé soutěže krásy s dalšími ženami.