Jak asi zareaguje otec, který má dva syny, devatenáctiletá dvojčata, a ti mu takhle k novému roku oznámí, že jsou oba gayové?

Jmenují se Austin a Aaron, oba jsou modelové a mají před sebou slibnou budoucnost. Na svůj YouTube kanál umístili video, ve kterém vysvětlují, že do roku 2015 už chtějí jít čistí a volní. Proto se rozhodli zavolat svému otci, se kterým mají velmi blízký vztah, aby mu oznámili, že jsou oba homosexuálové.

Ve videu začne Aaron vysvětlovat otci, že existuje něco, co by mu kluci chtěli říct. Zmíní, že se video objeví na YouTube. Potom se mu zlomí hlas a řekne: „Já jsem gay a… Austin taky.“

Hodně emocionální chvíle nastala, když se Austin snažil vysvětlit otci, že v žádném případě nechce přijít o blízký vztah, který spolu mají. Zároveň mluví o svém přesvědčení, že s otcem dospěli do bodu, kdy by mu měli říct pravdu.

A jak zareaguje otec dvojčat?

„Vy víte, že vás moc miluji, a to se nikdy nezmění. Musíte žít své životy a musíte je žít tak, abyste z nich měli radost. Nemůžu zrušit to, že jsem vašim tátou.

„Nebudu tady sedět a říkat – nejste gayové nebo "proč?“; ani po vás žádat změnu!" dodal otec.

„Jste takoví, jací jste, a vy sami to víte nejlíp. Žijte spokojeně dál svůj život, to je totiž jediné, co můžete v životě dělat. Žít.“

Celé video je zakončené poselstvím dvojčat, která tvrdí, že vám chtěla ukázat, abyste byli sami sebou. Za každé situace.

Video zhlédlo 2,4 miliónu lidí. Ohlasy jsou různé, ale veskrze pozitivní.

A za eXtra.cz palec nahoru. Klukům fandíme.