Jeden moderátor, dva soutěžní týmy, třicet minut vaření. Už 5. července představí TV Barrandov zcela nový pořad Kolotoč v kuchyni, na který se mohou diváci těšit každé úterý a čtvrtek v hlavním vysílacím čase.

Show bude provázet známý herec a dabér Radek Kuchař, který o sobě prozradil: „Já jsem spíš herec a moderátorská činnost je pro mě něco nového. Trošku se toho bojím, jsem stydlivý, a i když se to nezdá, tak jsem trémista. Ale moc se na to těším, myslím, že bude okolo dobrý tým.“ Diváci ho mohou znát například ze satirického pořadu Neuvěřitelný týden.

Tým může tvořit jakákoli trojice – rodina, přátelé, kolegové, spoluhráči, zkrátka každý, kdo se dobře zná a má chuť předvést své kuchařské dovednosti. Soutěžící budou čelit nelehkému úkolu, během 30 minut musí zvládnout uvařit pokrm dle vybraného receptu. Situaci jim ztíží fakt, že v této půlhodince vaří každý z týmu pouze 10 minut, pak dochází k výměně, aniž by příchozí tušil, v jaké fázi vaření jeho parťák skončil.

Který z receptů je lepší, ohodnotí profesionální kuchař. Vítězný tým získá deset tisíc korun a postoupí do dalšího kola. Najde se někdo šikovný a natolik zdatný, aby se v soutěžní show udržel dlouhodobě a vyvařil si třeba až jeden milion korun?

Sledujte Kolotoč v kuchyni od 5. 7. na TV Barrandov každé úterý a čtvrtek od 20:20.