Iveta Bartošová (48) má našlápnuto umístit se hodně vysoko ve Slavíkovi, ba co víc, zjevně se možná chystá celou anketu vyhrát!

Trojnásobná zlatá a dvojnásobná stříbrná slavice figuruje v aktuálně první desítce zpěvaček, z nichž jedna, pravděpodobně lidumilka Hana Zaňáková (48), soutěž vyhraje.

Nestane-li se ovšem poprvé v historii ankety vítězkou mrtvý interpret, konkrétně Džambulka, která podle mimořádně dobře informovaného zdroje z továrny na minerálku aktuálně figuruje na lepším než desátém místě!

Bílá (48) musí být ze situace běsná. Bartošovou nesnáší, ta o ní naopak v jedné ze svých autorizovaných memoárových knih doslova tvrdila, že se jí pokoušela zničit za pomoci černé magie.

Jinak jsou výsledky ankety předem jasné. Zlatým slavíkem se stane Tomáš Klus (28), který si bohužel nepřijde cenu převzít. Na druhém místě skončí Karel, za něhož si bohužel přijde převzít cenu jeho manželka, která u toho ještě navíc bude hrozně vtipná. Třetí skončí zřejmě prezident Miloš Jitrnice (70), který sice neumí zpívat, ale jako by to v jeho případě bylo důležité, podstatné prostě je, kolik lidí z Moravy v anketě volí.

Slavicí bude nakonec Lucie Bílá, která bude ještě hodinu před uzávěrkou ankety vyhrožovat jejímu pořadateli nabroušenou kosou. Druhá bude Džambulka, která si pro cenu nepřijde, a třetí Lucie Vondráčková (34), za kterou převezme cenu Helena Vondráčková, v případě jejího hrozícího souběžného koncertu v Sopotech bude k převzetí ceny pro neteř zřejmě zvolen Martin Michal.

Jediná kategorie, kde není co řešit, jsou skupiny, kde nadvládu Kabátů může narušit snad jen Hudba hradní stráže. Jinak nikdo. Druhý Kryštof i třetí Chinaski reálnou šanci vyhrát nemají. Leda by do té doby vymřeli jako Iveta!