Tak nakonec jen šest let namísto původních sedmi a možných až patnácti.

Takový je verdikt odvolacího senátu v kauze Martina Ondroucha, který loni v únoru ukradl v Praze auto, „chytře“ začal pronásledujícím policistům ujíždět v centru Prahy, což korunoval spektakulárním finále, během kterého se pokoušel prorazit hlavou zeď v podobě úprku v protisměru po tramvajovém pásu na Karlově náměstí, na jehož konci naboural do policejního vozu, poškodil tramvaj a zastavil na dvě hodiny provoz v Praze 2.

S pachatelem to původně nevypadalo vůbec dobře. Žalobce požadoval překvalifikování na pokus o obecné ohrožení s následkem v podobě těžké újmy na zdraví nebo smrti a závodníkovi by tak hrozilo až patnáct let.

Naštěstí se tak nestalo a kaskadér dostal za půlmilionovou škodu, stopadesátiki­lometrovou rychlost v centru, najíždění do lidí a zranění dvou policistů sedm let, což mu dnes odvolací soud snížil na šest. Ne, buďte v klidu, v polovině bude sice venku, ale auto nesmí řídit do roku 2024, takže by své životní číslo zopakovat neměl. Ale jestli on tenhle magor potřebuje na podobnou jízdu mít vlastně řidičák…