Lukáš Nečesaný byl nejprve odsouzen za pokus o vraždu kadeřnice. Dostal 16 let a později mu byl trest o tři roky snížen.

Jenže v tu chvíli si jeho rodiče za velké peníze najali zkušené advokáty, byly napadeny důkazy a celý způsob vyšetřování a případ je tak vlastně na začátku.

Vtipné je, že Nečesaného soudí znovu soudce Jiří Vacek. To je muž, který už jednou Nečesaného odsoudil. Jenže Nejvyšší soud verdikt zrušil a vrátil případ zpět do Hradce Králové.

Lukáš Nečesaný dnes opět u soudu zopakoval, že se cítí absolutně bez viny.

Jenže k soudu přišla také napadená kadeřnice. A řekla, že si moc dobře pamatuje, že na ni útočil právě Nečesaný. V tu chvíli to v soudní síni zašumělo.

„Když jsem ho viděla v televizi, tak jsem ho poznala. Podle mého názoru je to on. Jsem kadeřnice, pamatuji si lidi podle vlasů. Měl tvrdé vlasy a kštici. Vzpomínám si i na jeho úsměv,“ řekla u soudu kadeřnice a dívala se při tom na Nečesaného, kterému v tu chvíli tuhnul úsměv na rtech.

Když kadeřnice domluvila, jeden z Nečesaného obhájců schoval tvář v dlaních, píše portál iDnes.cz.

Napadená kadeřnice dokonce popsala zbraň, kterou ji chtěl muž umlátit. „Vytáhl poleno a praštil mě do hlavy. Byla to rozpůlená bříza s kůrou. Pak si nepamatuji. Na sobě měl krátkou bundu do pasu, na barvu si nepamatuji. Ten den jsem měla na sobě náušnice a šperky,“ uvedla u soudu kadeřnice.

U soudu dnes vypovídala také babička Lukáše Nečesaného. Zopakovala, že si je jistá, že vnuk přišel v sedmnáct hodin. Původně policistům však tvrdila, že se ručičky na hodinách překrývaly, to by mohlo být i 17:25 hodin, což by hrálo spíše do karet obžalobě, píše iDnes.cz.

Lukáše Nečesaného k soudu doprovodil jeho otec Luděk. Také on má problémy se zákonem. Policie ho jako ředitele liberecké Krajské nemocnice viní z přijetí úplatku, za což mu hrozí 5 až 12 let za mřížemi.

Uvidíme, který z Nečesaných nakonec bude odsouzen.