Alpaky jsou velmi klidná a nenáročná zvířata. V pečovatelském domě je chovali proto, že starým lidem blízkost zvířat pomáhá, je to rozptýlení a lidé se necítí tak opuštění. Billa a Bena prostě všichni milují. Umí zvednout náladu, nechají se pohladit a jsou to pohodáři. Nebo alespoň byli.

To, že jsou tihle bráchové naprosto skvělí, doplňuje i fakt, že jsou to zatím mláďata, dovedete si proto představit, jak jsou roztomilí.

Video ukazuje dva mladé muže, kteří v noci přijdou k výběhu, vezmou plastové židle a započnou naprosto nevyprovokovaný útok ze strany zvířat. Začnou po nich házet kusy plastu, zvířata prohánějí ve výběhu a dva malé sourozence naprosto nesmyslně plaší.

Co je nejhorší, dvojice dosud není identifikovaná a policie je nechytila, přesto přislíbila, že udělá vše pro to, aby toto naprosto nepřípustné chování tyranům neprošlo jen tak.

Ale my, milovníci zvířat, víme své. Bill a Ben jsou sice vyplašení, možná se budou bát lidí a asi už nebudou nikdy takoví jako dřív, ale i kdyby tyhle dva blbečky chytili, nestane se jim nic kromě toho, že zaplatí pokutu. Protože alpakám vlastně „neublížili“.

A to není fér.