Málokdo si už dokáže představit rockera Aleše Brichtu (55) bez tmavých brýlí. Jsou jeho součástí téměř čtyřicet let!

Hudebník a zakladatel kapely Arakain je poprvé sundal v pořadu České televize 13. komnata. Veřejnost ho tak bez nich viděla po devětatřiceti letech!

Brichta o oko přišel při autonehodě. Bylo mu šestnáct, když si od své matky bez dovolení půjčil klíče od auta. „Když jsme s kamarádama dojeli do Českého Brodu, vyměnil jsem se s kámošem. Sedl jsem si na sedadlo spolujezdce a nepřipoutal jsem se. Kamarád to narval do příkopu, já proletěl sklem a pak si nic nepamatuju,“ uvedl Brichta v pořadu.

V obličeji měl Aleš sedmdesát stehů a přišel o levé oko, v němž nosí skleněnou náhradu. Lékař mu tehdy doporučil nosit tmavé brýle a právě ty se staly součástí image Brichty. Nejhorší pro zpěváka bylo neustále odpovídat na dotěrné otázky, proč má tmavé brýle, když zrovna nesvítí slunce.

Když se ho redaktorka 13. komnaty zeptala, jestli by byl Brichta ochoten sundat brýle, rocker souhlasil a prohlásil, že vypadá jako pitomec. Na okamžik, kdy Brichta sundává brýle téměř po čtyřiceti letech, se podívejte v galerii.