Tak takhle si práci europoslance asi nepředstavujete! Miroslav Ransdorf (60) si svoji povinnost pracovat v Evropském parlamentu nejspíš vykládá po svém, jak je zřejmé z tohoto videa. V něm agresivně napadl nizozemského novináře, který jej nachytal při podvodu s docházkou.

Ransdorf totiž přišel do práce, čipem se zapsal do docházky a ihned zase odešel. Toto chování ale neuniklo reportérovi a začal se našeho europoslance ptát, proč není v práci a kam tedy jde, když se má účastnit zasedání.

Agresivní člen KSČM ale zvídavého reportéra Toma Staala namísto odpovědi uhodil a začal utíkat do svého bytu nedaleko parlamentu, na novináře navíc podal stížnost za nevhodné chování.

Europoslanec si však za zasedání parlamentu, kterého se ani nezúčastnil, vydělá asi osm tisíc korun, takže není divu, že taková práce by se líbila všem. Není to ale poslancova první ostuda, teď už bohužel mezinárodní. Ransdorf totiž v minulosti čelil exekuci a navíc zavinil už tři autonehody, z toho byl vždy dvakrát zraněn chodec.

Prostě mezinárodní zastupitel, jak má být.