Tragédie na Znojemsku se řadí mezi nejhorší nehody v dějinách českých silnic. Mezi Pohořelicemi a Znojmem u obce Suchohrdly vyhasly životy čtyř osmnáctiletých li­dí.

Podle kriminalistů vůz řídil Petr. Podle svědků jel v neděli brzy ráno hrozně rychle a prostě svůj vůz nezvládl. Alespoň to tvrdí lidé, kteří tragédii viděli na vlastní oči.

Jeho jezdecká chyba se stala osudnou i pro krásnou Moniku a další dva mladé kluky. Rodiny a kamarádi se nemohou ze smrti Petra, Moniky, Miloslava a Josefa vzpamatovat.

Strašné je, že mnozí z kamarádů mrtvých teenagerů vůbec netuší, že čtyři pohodoví lidé jsou po smrti. Na fotky mrtvých kamarádů nás upozornil jeden ze čtenářů už v neděli večer. V pondělí pak jejich fotky přinesla i TV Nova.

Monika studovala zdravotní školu. Pepa byl studentem průmyslovky, Miloslav chodil na gympl a Petr, který vůz řídil, chtěl být zámečníkem. Partička se údajně vracela z pohořelické diskotéky. K nehodě došlo po probdělé noci v neděli brzy ráno.

Podle kamarádů byl Petr drsňák, se kterým bylo někdy těžké vyjít. Měl prý dobré srdce, ale také nesnášel kompromisy. A také miloval rychlou jízdu a rád se předváděl…