Upíři patří v posledních letech, nebojím se to říct, k nejpopulárnějším mýtickým bytostem a je jim věnováno až příliš pozornosti ve filmech, televizi a celkově v zábavním průmyslu vůbec.

Ne že by se nejednalo o zajímavé tvory, nemrtvý člověk s obrovskou silou sající ostatním lidem krev, který je téměř neporazitelný, to je určitě obdivuhodné a záviděníhodné!

A tak se ptám, proč se z opravdu cool zabijáků stávají v nových a nových zpracováních upírského tématu takoví zženštilí, rozesmutnělí šulínci?! Proč jich čím dál tím víc chce lidi chránit, místo aby jim s radostí sobě vlastní trhali hlavy a pili ještě horkou krev z pulzujících tepen a aort?!

A proto si dovoluji hlavně pro dnešní teenagery vytvořit stručný manuálek, jak se pozná kvalitní a nefalšovaný upír s koulemi od fejkového, pseudohipstřího, bledého a krev sporadicky sajícího „onanuela“!

1. Opravdický upír pije lidskou krev.

Neexistuje, aby někde trapně a pokoutně vysával kočky, když se může zakousnout do lidského krku, pravého upíra zvířecí krev oslabuje. A hlavně by se tím celkově děsně ztrapnil. Navíc jsou zvířata mnohem hodnotnější bytosti než lidi, takže nevidím důvod dávat jejich zabíjení přednost!

2. Pravého upíra sluneční záření zabíjí.

Slušný nemrtvý se na prudkém slunečním světle rozprskne nebo zkamení a rozpadne se na prach a nezačne jen nádherně zářit a lesknout se jako psí kulky, jak pravý klasik v písni… Nejsem homofobní, ale tohle je tak moc gay!

3. Sex s upírem není romantický a nevypadá jako první sex studenta lesnické fakulty s milou učnicí z lahůdek.

Sex s upírem je zničující, agresivní a super zábavný. Buďto u něj umřete a nemrtvý vás zábavnou formou usouloží k smrti, nebo vás promění, pokud máte štěstí, taky v upíra hryzancem, který mu pak opětujete, a všichni jsou spokojeni. Žádné romantické milování s hodinovými pohledy do očí se konat nebude. Naštěstí…

4. Pravému upírovi na lidech nezáleží.

Nefalšovaný upír lidmi pohrdá, jsou pro něj chodící krevní konzervy, ví, jak jsou zbyteční, a nikdy je nechrání, pokud se nejedná zrovna o objekt jeho zvrhlé touhy.

5. Upír je fascinující bytost.

Upír vypadá jako fascinující, znepokojivá a sexy bytost a nikdy ne jako váš spolužák s nevyřešenou sexuální orientací, co mu chybí železo!

Prostě a jasně – opravdickým upírem by chtěl být každý, ačkoli nám ve většině filmů, seriálů a knih tvrdí opak. Kdo by asi chtěl zůstat smrtelným, zranitelným, skoro bezmocným a nudným člověkem, když by mohl být super silnou a nebezpečnou entitou, která může v podstatě beztrestně zabíjet lidi a je téměř nesmrtelná?!