Měl za sebou hodně hokejových úspěchů a pro Slovensko je to smutná ztráta, i když byl Miroslav Hlinka (†42) jen bývalým slovenským reprezentantem. Jeho odchod z tohoto světa je pro milovníky hokeje i pro blízké a přátele hokejového útočníka velkým šokem.

Našli ho oběšeného v neděli 14. září v na balkoně jeho hotelového pokoje v Banské Bystrici a tento těžko pochopitelný čin je nejspíš podle jeho slovenských přátel hlavně důsledkem bolesti v soukromém životě.

Hlinka měl trpět depresemi a ani v soukromí se mu nevedlo tak, jak by si přál, problémy v manželství mohly vše ještě ztížit. I když měl Miroslav dvě děti, ani to mu nepřineslo kýženou radost do života.

Na slovenských fanouškovských webech se ale objevují i zatím nepodložené názory, že aktuálně trenérský asistent v Banské Bystrici mohl mít problémy spíše finančního než rodinného charakteru a stav jeho manželství nehrál v případu roli.

Podle jeho spoluhráčů ale nikdy nedával svoje problémy najevo, i když tušili, že v soukromí se mu nijak nedaří. „Byl jsem s ním, když hrál v Banské Bystrici přípravný zápas. Jsem v šoku, tehdy byl v pohodě, vůbec nedokážu pochopit, co a proč se stalo,“ vyjádřil se pro slovenský online deník Čas.sk Hlinkův spoluhráč Ladislav Nagy.