Vozovka u obce Obrnice je bezpečná a přehledná. Ovšem za předpokladu, že se věnujete řízení a nepřekračujete povolenou rychlost. Video ukazuje redakční test E-deníku.

„Při předepsané devadesátikilo­metrové rychlosti je průjezd místem tragické nehody u Obrnic zcela bez problému. Redakce měřila přetížení při běžné rychlosti. Odchylka od normálu byla jen minimální. Ve čtvrtek po nárazu do protihlukové stěny zemřela mladá řidička, auto jelo pravděpodobně vysokou rychlostí, při níž žena nezvládla řízení. Vyplývá to z živého přenosu, který dělala spolujezdkyně a streamovala jej na sociální síť,“ píše redakce ke svému videu.

Zdá se, že hlavním důvodem, proč mladá řidička lehkou zatáčku nezvládla, byl styl jejího řízení. Volantu se totiž nevěnovala tak, jak by měla. Za jízdy telefonovala, nedívala se na silnici a mávala do telefonu své kamarádky, která nezodpovědnou jízdu streamovala na internet.

Výsledkem je mrtvá řidička a zraněná spolujezdkyně. Tu by ale podle slov jejího otce měli lékaři v pondělí propustit z nemocnice.

VIDEO Z TRAGICKÉ JÍZDY NAJDETE ZDE.