Spousta lidí se pořád bojí letět na dovolenou do Egypta či Tunisu, protože mají strach z Islámského státu. Ten ale bohužel v poslední době úřaduje i v Evropě. Po několika teroristických útocích v Německu a ve Francii člověk už pomalu ani neví, kam se může vydat, aby se vůbec z dovolené vrátil.

Do Německa, Francie nebo Belgie se už moc nikomu nechce, a tak se Češi vracejí ke starým dobrým zájezdům do Egypta a Tunisu. A rozhodující je pro ně i cena. Ceny zájezdů do těchto destinací jsou totiž nejnižší za uplynulých 10 let.

„Letos Čechy vyjde dovolená v egyptských letoviscích v průměru na 13 472 Kč na osobu. To je o 2 251 Kč méně než právě před 10 lety. I pobyty do Tuniska jsou v letošní letní sezóně cenově výhodné, průměrná cena prodaných zájezdů letos vychází na 11 820 Kč na osobu,“ řekl marketingový ředitel cestovní agentury Invia Michal Tůma.

A to se opravdu vyplatí. Luxusní hotely, hodně jídla a pití, krásné Rudé moře v Egyptě nebo Středozemní v Tunisku. Hlavně se nemusíte bát, že vás bude v letadle otravovat řvoucí dítě nebo že budou přecpané pláže.

Letadla jsou poloprázdná, v hotelu vás také nikdo obtěžovat nebude a užijete dovolenou se vším všudy. A jestli si potřebujete odpočinout od práce, v Egyptě nebo Tunisu se vám to určitě povede!

A hlavně tam nehrozí, že by vám dovolená propršela. Egypt je v tuto chvíli navíc celkově šestou nejoblíbenější zemí. Podívejte se na egyptské a tuniské hotely, kam můžete ještě letos vyrazit.

Egypt

  1. Za hotel Grand Seas Hostmark v Hurghadě, 4*, letecky, all inclusive zaplatíte 12 800 korun.
  2. Triton Empire Hotel v Hurghadě, 4*, letecky, all inclusive vás vyjde na 12 100 korun.
  3. Za The Grand Resort hotel v Hurghadě, 5*, letecky, all inclusive zaplatíte jenom 12 479 korun.

Tunis

  1. Safa Aquapark v Hammametu, 3*, letecky, all inclusive vás bude stát už 8 880 korun.
  2. Hotel Skanes Serailv Monastiru, 4*, all inclusive pořídíte už za 12 190 korun.
  3. Hotel Vincci Nozha Beach v Hammametu, 4*, letecky, all inclusive vás bude stát 13 790 korun.