Narazili jsme na další práci snů. Tentokrát nejde ani o sledování porna ani o testování tobogánů, ale o povolání, které by dozajista chtěl vykonávat snad každý český pivař!

Morten Ibsen pracuje jako degustátor dánského piva Carlsberg. Celé dny tak nedělá nic jiného, než ochutnává a hodnotí zlatavý mok. „Chuť perfektního půllitru Carlsbergu by měla být svěží s jablečnými tóny, mírně sladová. Důležitá je i dokonalá rovnováha mezi tělem a hořkým koncem,“ popisuje třiačtyřicetiletý muž, který tuto práci dostal jako odměnu za léta služby. Jedinou vadou na kráse může být snad jen skutečnost, že Morten musí každý týden vypít přesně specifikované množství piva – bez ohledu na to, zda na něj právě má či nemá chuť.

„Začínal jsem jako sládek praktikant v roce 1996. Než jsem se vypracoval na svou současnou pozici, uběhly čtyři roky. Zájem o ni pochopitelně měla i řada dalších, ale nakonec vybrali mě,“ vzpomíná Morten.

NEBAVÍ VÁS VAŠE SOUČASNÁ PRÁCE? TAK SE PODÍVEJTE NA NABÍDKU NOVÝCH PRACOVNÍCH MÍST.

Bohužel se nám nepodařilo zjistit, kolik peněz si Morten touto prací vydělá. S přihlédnutím k tomu, že Carlsberg Group, jejíž aktuální globální slogan zní „tohle si žádá Carlsberg“, produkuje 36 miliard lahví piva ročně a své produkty dodává do 150 zemí světa, to ale určitě nebude málo.