Co prokazatelně víme o úmrtí dvou Češek v Egyptě?

Čeští patologové tvrdí, že obě ženy zabil elektrický proud.

Egyptský patolog nejprve uvedl, že Moniku a Klárku zabila dehydratace, kterou mohl vyvolat prudký jed. Před zahájením procesu ale přiznal, že se mohl zmýlit, že pravdu mohou mít čeští znalci a že obě Češky skutečně mohla zabít elektřina.

Jenže nevíme, jak přesně Monika a Klárka zemřely. Nevíme, zda zemřely v pokoji na posteli, nebo v koupelně. Nevíme, zda obě byly zavražděny, nebo zda zavražděna měla být jen Monika a Klárka umřela náhodou, když se dotkla matky.

Nemáme Kramného přiznání. A zdá se, že Kramný se přiznat nehodlá. Naopak stále tvrdí, že s úmrtím svých dvou holek nemá nic společného.

Podle českých soudních znalců Petr Kramný v mnoha bodech své výpovědi lže. Navíc se zdá, že manželství rozhodně nebylo idylické.

Jenže nejde odsoudit člověka za to, že lže, že je žárlivec a že má na hlavě gel. To prostě nejde. Kramný se nepřiznal a při vraždě ho nikdo neviděl.

Ano, vše nasvědčuje tomu, že vrahem je Kramný. Pravděpodobnost, že to mohlo být jinak, je velmi malá. Blíží se nule. Ale stále existuje možnost, že v Egyptě se mohlo stát něco jinak, než popisuje státní zástupce, čeští patologové a kriminalisté.

Mohl v hotelovém pokoji v Hurghadě zabíjet někdo jiný? Fantom z chodby, který se dostal nepozorovaně do pokoje a pak zase zmizel?

Nemohla být smrt přeci jen nešťastnou náhodou (i když znalci přísahají, že ne)? A Kramný pak třeba jen zazmatkoval a nevěděl, co má dělat?

Měla Monika Kramná před dovolenou skutečně velké psychické problémy a skutečně přemýšlela o sebevraždě, jak naznačují jisté hlasy z jejího okolí, které u soudu zatím nedostaly prostor?

To všechno jsou velmi složité otázky, které dávají Kramnému naději minimálně k tomu, že se odvolá a dál bude bojovat proti policii, justici, státnímu zástupci.

Kramný ví, že smyčka kolem něj se stahuje každým dnem. Nemá co ztratit a je jisté, že vyčerpá všechny možnosti, jak se bránit. Nepřiznal se a zdá se, že se přiznat nehodlá. Je to psychopat bez emocí? Nebo se na pokoji stalo něco jinak?

Kramný a s ním i všichni ti, kteří jsou do případu namočeni, si uvědomují, že Petra K. nikdo vraždit neviděl!

A tady se dostáváme k případu Lukáše Nečesaného. Tento mladík byl pravomocně odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice. Krajský soud v Hradci Králové ho odsoudil v roce 2014 na 16 let. Vrchní soud v Praze mu trest později snížil o tři roky.

Jenže dnes je Lukáš Nečesaný na svobodě a čeká na to, že celý proces začne od začátku.

Soudy si totiž zcela účelově vybraly ze spisu to, co se jim hodilo a bylo v neprospěch obžalovaného, a naopak přehlédly to, co bylo v jeho prospěch. Nebyly důkazy, které by dokázaly obviněného označit jako pachatele. Pěkné žonglování s „důkazy“ předvedli také kriminalisté.

To jsou velmi závažné informace k případu Lukáše Nečesaného. Ta podobnost s případem Petra K. je opravdu zarážející.

Ano, možná že to udělal Nečesaný. Ano, možná že to udělal Kramný…

Jenže je tu slovo MOŽNÁ. Justice v demokratické vyspělé zemi, jakou snad stále Česká republika je, musí mít jistotu.

V případě Lukáše Nečesaného tu jistotu neměla. Najde ji v případě Petra Kramného?