Jestli nevěříte na to, že na každého čeká někde ta jeho polovina, podívejte se na Brada Pitta. Slavný hollywoodský herec měl ty největší krásky, ale teprve až po boku Angeliny Jolie a ve středním věku došel konečně štěstí.

Mají spolu asi sedmnáct dětí, už se to nechce nikomu počítat, Brad začal držet veganskou dietu, dává si pozor na svoje kila a vedle ženy svého života zraje do krásy. Je mu právě padesát a možná vypadá úplně nejlíp, co kdy vypadal.

Spousta žen ho má za nejkrásnějšího herce na světě, ale je pravda, že v nižším věku mu hodně chybělo charisma. Byl to jenom plakátový kluk s minimem výrazových prostředků. Když chodil na začátku 90. let s Juliette Lewis, trochu se pod vlivem divoké herečky odpoutal a ztvárnil roli vraha ve filmu Kalifornie, která vybočila z jeho zajetých kolejí. Jinak jeho role víceméně splývaly, dokud se Pitt trochu nenaučil řemeslu.

Po Juliette přišla jeho velká láska Gwyneth Paltrow (41), kterou rozchod s Bradem srazil na kolena, herečka hodně trpěla. Po ní pak přišla dívka, o níž si veřejnost myslela, že je osudová. Jennifer Aniston (44), hodná holka odvedle, ti dva byli jak z katalogu. Stejné vlasy, široké úsměvy, jednomu se při pohledu na ně srdce rozplývalo. Jenže to by Brad nesměl točit Mr. & Mrs. Smith s hollywoodskou vampýrkou Angelinou Jolie (38).

Konec velké lásky byl rychlý a rozvod ještě víc. Brad je s Angelinou zhruba od roku 2005 a tohle partnerství prospívá oběma. Ona se vedle něj našla v rodině a v charitě, jakoby objevila sama sebe, on vedle ní vyrostl. Z nemastného neslaného herce se stal celkem schopný umělec, který netáhne filmy jen svou tváří, ale už je rovnou zachraňuje. Velkofilm Troja by byl průšvih, kdyby se nebyli proti sobě postavili Eric Bana jako Hector a Brad Pitt jako Achilles, který se do role opravdu vžil. V Babelu je zase na jeho part zoufalého manžela postřelené Cate Blanchett skvělé pokoukání, ve filmu Po přečtení spalte si zase s chutí střihl dementa z posilovny a nutno říct, že to bylo velmi uvěřitelné hraní.

Nic naplat, některým lidem prostě trvá dospívání trochu déle a teprve ve zralosti se prokáží jejich kvality. Brad Pitt je právě jedním z nich. Je mu padesát a je to ta nejlepší věc, co ho kdy mohla potkat. Takové stárnutí závidíme.