Americká střední je jednoduše dějištěm těch nejúžasnějších příběhů, které by se výborně vyjímaly na hollywoodském plátně a všechny by děsně dojímaly. Před nedávnem jsme vás informovali o středoškolákovi z Las Vegas a jeho velké odvaze, když se nebál na maturitní ples pozvat svého homosexuálního kamaráda.

Také teď tu pro vás máme dalšího mladého Američana, který se zasloužil o neméně působivé gesto. Jeho jméno je Ben Moser a chodí na pensylvánskou střední. Když se ve škole začaly utvářet páry na maturitní ples, jistě by mu coby populárnímu hráči fotbalového týmu nedělalo problém nabrnknout si některou z největších koček školy. On se ale rozhodl jinak.

Už na základce totiž slíbil své kamarádce s Downovým syndromem Mary Lapkowicz, že si s ní jednoho dne vyjde, a svůj slib se rozhodl neporušit. Nezabránila mu v tom dokonce ani skutečnost, že oba spolužáci nyní navštěvovali dvě odlišné střední.

„Ben na Mary vždycky dával pozor, vždycky hlídal, jestli je šťastná a usmívá se. Pro naši třídu byla sluníčkem. Celý čtvrtý rok byl pro všechny žáky velice pozitivní zkušeností a já jsem hrdá, že jsem toho mohla být součástí,“ sdělila médiím Tracey Spogli, učitelka, která dvojici učila ve čtvrtém ročníku a nenechala si ujít ani jejich maturitní ples.

Také vy se ve fotogalerii podívejte, jak nádherný pár Ben a Mary společně utvořili!