» »

Lana Del Rey

Zpěvačka Lana del Rey, vlastním jménem Elizabeth Woolridge Grant, se narodila 21. června 1985 v Lake Placid ve státě New York.

Lana del Ray má za sebou divokou minulost. Ve 14 letech ji rodiče poslali do internátní školy, kde se pokoušela zbavit své začínající závislosti na alkoholu. Na střední škole se hodně věnovala fyzice a angličtině. Po škole se však přestěhovala do karavanu a pracovala s alkoholiky a drogově závislými.

Svou hudební kariéru Lana začínala jako klubová zpěvačka a performerka. Po kariéře zpěvačky dle svých slov vyloženě netoužila, přesto se pod různými téměř neznámými pseudonymy pokusila vydat své první album. V roce 2008 se jí to podařilo, ale deska Kill Kill byla o několika týdnech stažena z prodeje.

Lana se na chvíli stáhla do ústraní, ale své vášně se nehodlala vzdát. Proto začala své písničky nahrávat na Youtube. V roce 2011 si jí všimlo vydavatelství Stranger Records, u kterého vydala svůj debutový singl Video Games). Na jejím prvním albu se podílel talentovaný hudebník Woodkid. Prodalo se 7 milionů kopií.

Lana natočila ještě další dvě alba: Ultraviolence a Honeymoon. Kritici se o Laně často vyjadřují jako o vykrádačce a kopii velkých hvězd. Je všeobecně známo, že zpevačka je umělým produktem šoubyznysu, který hraje svou roli dokonale. Smutná femme fatale, která sice neprodukuje velké množství hitů a alb, ale fanoušky jednoduše baví.

Fotografie

Zobrazit všechny fotky

10. 8. 2014

21. 6. 2014

25. 3. 2014

1. 7. 2013

12. 5. 2013

Oblíbená videa z OneTV.cz
Další videa