Žije hokejem, inspiruje miliony lidí po celém světě, ale za boha nesnáší porážky.

V duši Jaromíra Jágra se nyní mísí nadšení z osobních rekordů a obdivu fanoušků s pachutí i kontrastem neformy jeho Floridy.

Ta v noci na dnešek ztratila jasně rozehraný zápas za stavu 2:0 na zničujících 2:3 pro Islanders.

Jeho Panters se i nadále propadají tabulkou a poměrně reálně jim tak začíná hrozit, že přijdou o vysněné play-off, za kterým přitom míří od začátku sezony.

I proto český hokejový veterán zašel pro ostřejší slůvka „Dneska jsme to neskutečně posr… 2:0 po dvou třetinách – úplná dominance – a nakonec prohra 2:3. Poučení pro nás i ostatní. Dokud neskončí dnešek, neplánuj a nepřemýšlej, co ti přinese zítřek,“ napsal nejslavnější nositel čísla 68.

Zároveň si taky trochu přisadil na hatery, kteří mu vyčítali využití iPhonu před „jeho“ Huawei, se kterým je vázán partnerskou smlouvou. „Pro všechny ‚kritiky‘, co nechápou, že člověk může mít vícero telefonů......., že i když děláš reklamu na pivo, tak se občas musíš napít vody, jinak by se z tebe stal alkoholik.....: a že když se jednou vyfotíš s jinou (opice a iPhone), tak to neznamená, že jsi přestal milovat tu svojí (Veronika a Huawei) :)))“ setřel laciné kritiky, kteří se však dočkali typického Jágrova popichujícího humoru.

Otázkou je, jak dlouho ještě Jardovi jeho nesmrtelný optimismus vydrží. Pokud se bude Florida i nadále potápět, tak zcela jistě zajde v kabině i pro tvrdší slůvka.

Držme mu však palce, jeho ani Floridu totiž není radno podceňovat!