Tajemné historky staré Prahy se předávají z generace na generaci a některé z nich nedají spát ani nám, otrlým cynikům.

Jelikož je jaro a my jsme se samozřejmě vrhli na jarní očistu, tak kromě toho, že se snažíme jíst a pít o trochu střídměji, snažíme se také trochu víc holdovat pohybu. A pobyt na čerstvém vzduchu, potažmo chůze nebo běh, je to pravé ořechové.

Mezi nejoblíbenější joggingové destinace v Praze patří bezesporu park Stromovka. A právě k tomuto místu se váže tajemný příběh o záhadném pojídači ryb, který byl údajně vzdáleně spřízněný s hrabětem Draculou.

Byl to pobočník generála Windischgrätze, který v červnu 1848 ostřeloval Prahu, měl hodnost hejtmana a pocházel ze šlechtické rodiny. Je o něm známo, že vedl podivný život a za měsíčných nocí se koupal nahý v jezírku ve Stromovce. Lidé si z něj dělali legraci a přezdívali mu Kapitán ryb z rybníka, protože byl podivín a představoval si, že ryby jsou vojáci nižších hodností.

Tento muž odešel ze světa tak, že jej jistý mlynář ubil k smrti holí a jeho zmrzačené tělo hodil do rybníka, kde dlouhou dobu tlelo v bahně.

Pověst vypráví, že jeho předci mu dali do vínku upíří schopnosti, ale voda a bahno jej tak oslabily, že se nyní živí pouze krví rozkládajících se ryb z kalných mělkých vod rybníků ve Stromovce. Nejvíc však prý touží po krvi lidské!

Takže už víme, na co se můžeme vymlouvat… Jogging ve Stromovce je prostě životu nebezpečný!