Nebo vám jde jen o princip? Když už si platím pojištění, nemusím pak nikde dávat ani korunu! A kde si myslíte, že se ty peníze ve zdravotnictví tak nějak berou?

Třicetikorunový poplatek u lékaře a v lékárnách měl vyhnat z ordinací simulanty a tím právě státu ušetřit pěkný balík a ještě si touto malou sumičkou od každého z nás dopomoci k dalším prostředkům. Pravda je, že nikdy nebylo úplně jasno, kam ty peníze vlastně šly, a tehdejší ministr zdravotnictví Julínek s jeho náměstkem Cikrtem, tzv. plešaté duo, to dvakrát nedovedli úplně křišťálově čistě vysvětlit, ovšem peníze měly zůstávat v zařízeních.

Je ale opravdu potřeba tyto poplatky rušit? Jak moc vás vlastně obtěžuje dávat lidem, kteří pečují o vaše zdraví, třicet korun za návštěvu? Vaše léčba je často dalece nákladnější, než co ve skutečnosti odevzdáváte pojišťovně, navíc to, že se pojistíte, neznamená, že se automaticky vyhýbáte spoluúčasti.

Docela by nás zajímalo, kde si „lidový rozum“ myslí, že se tam teď ty peníze objeví. A dále kolik nás zase bude stát zrušení již zavedených poplatků. Od sociální demokracie se takový krok, tedy zrušení regulačních poplatků, dal samozřejmě čekat, levicová politika přece přeje všem stejně a ze státu dělá dojnou krávu, ovšem aby dojila, musí taky mít co spásat.

Být vámi, tak se moc neradujeme, že teď už nemusíte oficiálně vytahovat peněženky, zmíněný bakšiš totiž zaplatíte někde jinde a nějak jinak, hlavně neviditelně a bez velkolepého oznamování. A určitě za to bude moci Kalousek.