Za útokem na Paříž stojí radikální islám. Masakr rozpoutali teroristé napojení na Islámský stát.

Evropští politici musí konečně pochopit, že proti radikálním džihádistům nelze bojovat sluníčkem a květinami. Proti Evropě stojí dobře organizovaní radikálové, kteří přišli zabíjet. Jsou to bojovníci a jsou ve válce. Přišli zabíjet Evropany a daří se jim to. Pokud Evropa bude dále slabá, tak jako dosud je, tak lze očekávat další a další útoky.

Co nyní dělat? Přistoupit k nepříjemným opatřením. Evropa je ve válce a ve válce nelze koukat na pohodlí. Bude to nepříjemné, ale je to jediná cesta. Jinak budeme jako ovce čekat na další masakr.

  • EU musí mít přehled o tom, kdo v Evropě operuje a co je jeho cílem
  • tajné služby musí více a lépe monitorovat místa, kde hrozí radikalizace mladých muslimů (jedná se zejména o mešity)
  • EU by měla vyhostit islámské duchovní, kteří volají po svaté válce proti křesťanům
  • není možné, aby na území EU existovaly „no go zóny“, kam se bojí vstoupit policisté
  • EU by měla začít odlišovat zbídačené válečné uprchlíky od radikálních džihádistů

Evropa se pořád ptá, jak moc je kdo radikální. Naučili jsme se teroristy rozlišovat na radikální a umírněné – jako to vidíme v Sýrii, kdy je jedna teroristická organizace považována za „hodnější“, než je jiná teroristická organizace. Pořád se ptáme, zda mladí islámští radikálové za něco můžou. Jestli tihle teenageři nebyli náhodou chudáci zradikalizovaní nějakým zlým duchovním. Mladé radikály pořád omlouváme tím, že se asi nestačili včlenit do společnosti nebo že jsou vykořenění ze své tradiční společnosti a nyní tápou…

Jenže Evropa se musí také ptát, čím si zasloužili smrt ti Francouzi, kteří se šli dívat do hospody na fotbal. Evropa se musí starat o bezpečí svých obyvatel. Tohle bezpečí musí být prioritou. Evropa je ve válce, vyhlásili nám ji radikální džihádisté. A Evropa se musí bránit. A pokud jste ve válce, tak se musíte bránit válečnými prostředky. Jinak jste ovce připravené na porážku.