Jen si to představte. Vyhrajete Miss, jste šťastní, máte korunku a pak musíte utéct a ukrývat se, protože vás organizátoři nutí jít pod kudlu a nechat si zvětšit prsa. Zní to jako šílený nesmysl? Ale přesně tohle se stalo!

May Myat Noe z Barmy se stala Miss Asia Pacific World konané v Jižní Koreji v květnu 2014. Součástí výhry je také plastická operace prsou a právě tu odmítla May Myat Noe podstoupit. Což se organizátorům očividně příliš nelíbilo.

Pro média řekli, že je těžké s ní spolupracovat a že chtěli vylepšit její vzhled, aby jí pomohli v pěvecké kariéře, které se chce věnovat. Všichni totiž vědí, že větší prsa znamenají lepší hlasivky, samozřejmě. A jak to dopadlo? Řekli, že už není oficiální výherkyní, a chtějí zpátky korunku.

„Hned, co přijela, chtěli jsme ji poslat na operaci prsou,“ říká David Kim, ředitel Miss. „Lhala a nerespektovala organizátory, ředitele, manažera, média ani fanoušky, kteří ji zvolili.“ Respektovali byste organizátora, který se chová trochu jako ta skupinka v hororu Hostel, kam se ubytujete a oni vás začnou rozřezávat?

May Myat Noe podle organizátorů přišla o korunku a musí ji tedy vrátit, ale utekla s ní neznámo kam. Sama Miss ale před pár dny měla tiskovou konferenci, na které oznámila, že korunku vrátí, pokud se jí organizátoři omluví za urážky jí a země, kterou reprezentuje.

V Asii mají dost brutální soutěže Miss.