Jamie Dornan (32) si účastí na Padesáti odstínech šedi chtěl údajně především nastartovat kariéru, což se mu také podařilo. Počítat s ním už začali režiséři serióznějších látek a jedna z velmi zajímavých nabídek právě dostala jeho podpis na smlouvu.

Kolem toho bychom normálně asi nedělali příliš povyku, ovšem pozor. Právě z důvodu filmového natáčení bude tenhle irský krasavec trávit celé léto v Praze!

Vybraná lokace pro filmování je pochopitelná. Společně s Cillianem Murphym se herec totiž stane jedním z parašutistické dvojice Gabčík – Kubiš, která v květnu roku 1942 spáchala atentát na Reinharda Heydricha. Podle názvu celé operace ponese i film titul Anthropoid.

Velice slibně vypadá také jméno Seana Ellise na režijní židličce. Filmař, jenž má za sebou kritikou zdárně přijaté kousky jako drama Metro Manila nebo komedii Cashback, se vyznal, že příběh z české historie mu hlavu zaměstnává už přes čtrnáct let a je pro něho nesmírnou ctí, že ho může nyní převést na velké plátno.

I my k projektu s podobným tvůrčím a hereckým obsazením vzhlížíme s nadějí a možná ještě budeme hodně překvapeni, jak se celého námětu zhostí zahraniční filmaři. (Protože ti naši se na něj po roce 1964, kdy byl natočen Atentát, už vykašlali.)

Ale zpět ke skutečnosti, že bude představitel Christiana Greye již za pár měsíců v České republice. Letošní dovolenková destinace je tedy snad dostatečně jasná, milé dámy. Žádné Chorvatsko, manžela necháte doma, zabalíte řízky a sednete na vlak směr Praha. A to by bylo, abyste na svůj idol někde nenarazily!