Rozhodl se, že utratí veškeré své peníze, aby prokázal, že šlo o vraždu. Myslel si totiž, že ví, kdo ve skutečnosti stál za smrtí matky. Jeho vlastní otec.

Příběh, který zní jako zápletka mrazivého thrilleru, se odehrál v americkém Salt Lake City.

Uta byla skvělou vědkyní, jejíž výzkum HIV byl jedním z nejsledovanějších vůbec a i léčba leukémie se jí velmi dařila. Na děti si ale navzdory úspěšné kariéře udělala vždy čas a ráda s nimi jezdila kempovat do hor. O to zvláštnější bylo, když v průběhu rozvodu musela kvůli obvinění z milostné aféry opustit potomky i vlastní dům.

Její manžel se po rozvodu stihl v krátké době znovu oženit i rozvést, a tak to nevypadalo, že by byl tím nejlepším člověkem pro výchovu 4 dětí.

Toho využila Uta a podařilo se jí v roce 2011 dosáhnout znovuotevření procesu o svěření dětí do péče. Její exmanžel John Brickman Wall začal ztrácet kontrolu. O několik dní později ji nalezli mrtvou v napuštěné vaně, předávkovanou antidepresivy, s několika řeznými ranami na těle.

Policie Johna vyslýchala, ale případ nakonec uzavřela jako sebevraždu. Mladý Pelle tušil, že otec byl vrahem, a začal se bát o bezpečí svých sourozenců. Po dovršení osmnácti let se ihned odstěhoval. Jeho otec ho naprosto nepochopitelně zažaloval za odcizení rodinného fotoalba, jenže Pelle odpověděl vlastním obviněním.

Otec si začal při dalším výslechu protiřečit a často tvrdil, že si nic nepamatuje. Zmatečné lži nakonec vyústily až v obvinění z vraždy.

„Posledních tři a půl roku jsme strávili hledáním spravedlnosti pro mou matku a nyní je konečně konec,“ prohlásil Pelle poté, co byl jeho otec skutečně odsouzen.

Porota rozhodla, že je John Brickman Wall vinen a za vraždu Uty von Schwedler si tak odsedí patnáct let ve vězení.