Na českém internetu se pohybuje několik výstředních postav, které se do jeho dějin zapsaly různým způsobem. Jednou z nich byl i devětadvacetiletý invalidní důchodce z Rakovníka Michal Kolesa.

Ten proslul jednak svými konstruktérskými návody, například na výrobu ekologického papírového věnce na hroby, jednak nesčetnými všetečnými dotazy na různých serverech, neustálými žádostmi o kontrolu kvality potravin v Penny Marketu, prohlášeními o osobní hygieně, odporem k vodě a splachování, fotografiemi svého psa s vodoznakem a především zájmem o plavající ženy.

Často se v internetových chatech s celebritou objevil dotaz na to, zda daná žena plave, jak daleko uplave pod vodou, jestli umí plavat prsa a další. Vždy byl od Michala Kolesy. Jeho neotřelé názory na svět lidi rozesmávaly, samozřejmě si z něj dělali legraci, ale zároveň byli jeho fanoušky.

Před víkendem se po internetu začala šířit zpráva o tom, že Michal Kolesa leží v nemocnici s krvácením do mozku, a zkazky o jeho smrti byly v sobotu potvrzeny vyfoceným parte. Mladý internetový fenomén zemřel ve střešovické nemocnici. Internet na něj jen tak nezapomene.