Reflexní terapie je jedna z nejstarších přírodních léčebných metod vůbec. Její stáří se stejně jako u akupunktury odhaduje na 5 tisíc let. Cílem reflexní terapie je obnovení toku životní energie v těle člověka. Dnes vám prozradím, jak si pomoct při menstruačních bolestech a také jak donutit štítnou žlázu, aby fungovala tak, jak má.

Všechny to známe, ty šílené křeče a návaly bolesti při „našich dnech“. Někdo tyto obtíže snáší líp, někdo hůř, ale máme je všechny. Ještě že existuje čínská medicína a my si od těchto nepříjemností můžeme pomoct. Jak?

Důležité je aktivovat body na svých rukou spojené s močovými cestami a vaječníky. Body pro stimulaci močových cest naleznete u kořene palce a body pro vaječníky se nachází na protější hraně dlaně. Body stlačujte dost silně, ovšem rozhodně ne tak, aby vás to bolelo. Nelekejte se, protože právě aktivováním těchto bodů dojde sice k odstranění bolesti, ovšem můžete díky prokrvení a správnému fungování mnohem víc krvácet.

Pokud vaše štítná žláza stávkuje, bude vám každý tvrdit, že bez pomoci lékaře fungovat nezačne, to je ovšem omyl. My vám teď prozradíme body, kterými ji opět proberete. Soustřeďte se na vyboulený polštářek na dlani pod palcem.

Nahmatejte nejměkčí místo a zatlačte na něj. Tuto reflexní terapii odborníci na čínskou medicínu doporučují provádět dvakrát denně, dokud se vaše štítná žláza nevzpamatuje. Ale i poté je dobré body promačkávat pro udržení funkčnosti a také z preventivních důvodů.