Chce ho celá Amerika a hlavně jeho domovská Velká Británie, odkud konvertita schovávající se za jméno Džihád John pochází. Před pár týdny se s ním seznámil celý svět, když před kamerou podřízl amerického novináře Jamese Foleyho.

U něj ale bohužel jenom nezůstalo, následoval anglický žurnalista Steven Sotloff a Džihád John se stal postrachem i Sýrie, kde začal řádit.

Původně se mělo za to, že se jedná o britského rappera Abdela Majed Abdel Baryho, který vyhrožoval svým evropským krajanům, ale identita Džiháda Johna je nakonec stále nejasná.

Během nedávno leteckého útoku na íránsko-syrské hranice, které zahájila americká armáda ve snaze rozmetat islamisty, byl zraněn a odvezen do nemocnice jeden z teroristů, který má silný britský přízvuk a navíc je levák, popis proto odpovídá muži, jehož zná celý svět jako Jihadi John.

Zprávu o zranění anglické zrůdy v islámském šátku přinesly dnes ráno všechny britské deníky, ale nikdo zatím nemůže informaci potvrdit oficiálně. Snad aby si Jihadi John přál rychle zemřít v boji s americkou armádou, Británie si plánuje konvertitu dostat zpět do své země a tam s ním naložit podle svého.