Absence expremiéra a legendy maximalizace zisků z nákupu a prodeje akcií Stanislava Grosse na premiéře Fantoma opery, kde byla jinak celá jeho rodina, zavdala bulváru další prostor pro opatrné připomenutí národu, že legenda sociální demokracie umírá, což je informace, kterou vám v dubnu přinesl web eXtra.cz jako první.

Gross podle všeho trpí kyblíkovou nemocí neboli amyotrofickou laterální sklerózou, která je, především ve finále, naprosto nekompromisní.

Čert vem, že člověku ochabují svaly, které pacient na konci prakticky neovládá…

Průšvihem je, že si člověk zasažený dravou variantou nemoci zachovává duševní svěžest a úsudek až do konce, proto prožívá postupné zhoršování svého stavu až do finále, kdy se doslova zaživa udusí.

Geniální vědec Stephen Hawking trpí ALS také a v mládí mu dávali dva roky života. Nemoc se ale v jeho případě extrémně zpomalila a dnes dvaasedmdesátiletý vědátor stále relativně na úrovni přežívá.

To bohužel Grosse, kterému řada idiotů onemocnění přeje, protože „si nakradl“, nečeká. Nemoc u něj postupuje dost rychle a s největší pravděpodobností do roka odejde do nebe, což je sice strašné, ale proč to prostě nenapsat tak, jak to je?