Včera do toho dal srdce a rozjásal celou svoji rodnou zemi. Judista Lukáš Krpálek ukázal skvělou fyzickou připravenost a na krk si během ceremoniálu pověsil zlatou medaili. Vše prožíval v slzách, které ale nebyly jen ze štěstí. Vzpomněl si totiž na svého kamaráda a parťáka Alexandra Jurečku, který loni zesnul během potápění na italském jezeře Lago di Garda.

„Strašně jsem ji chtěl vyhrát pro mého kamaráda, co loni zahynul při potápění. Ještě před odjezdem do Ria jsem byl vyšlápnout na Lysou horu, kde má památník, rozloučil jsem se a slíbil, že medaili musím dovést. To byla moje povinnost. Byl tady se mnou. Jsem tak hrozně rád, že se to povedlo,“ prohlásil český gladiátor v rozhovoru pro iSport.cz.

Krpálek tak ukázal, že je velkým mužem s velkým srdcem. Nejspíše jsme si tak nemohli vybrat lepšího vlajkonoše. "Kdykoliv člověk něco potřeboval, tak Saša byl ten, kdo vždycky přijel a pomohl, ať už to bylo třeba o půlnoci. Budeme se všichni judisté snažit dokázat to, co ty jsi dokázat chtěl, ale už jsi to nestihl,“ dodal na jeho adresu se slzami v očích.