Před pořízením domácího mazlíčka by si každý rozumný člověk měl nastudovat, jak správně vychovávat a pečovat o svého pejska. Ne každý to ale bere takhle zodpovědně a někdy malé chyby z nerozvážnosti mohou skončit tragicky. Vloni uhynulo pouze v České republice několik desítek psů, a to právě kvůli vysokým teplotám a nevzdělaným majitelům.

Nejhorší, co můžete udělat v tomto horku je nechat svého psa v autě. I když auto necháte ve stínu nebo s otevřeným oknem, je to považováno za týrání. Teploty v autě se mohou během chvilky vyšplhat na 50 °C. Za tak nezodpovědný čin můžete dostat pokutu až do výše 500 000 Kč.

Jeden z dalších nezodpovědných nápadů je ve vysokých teplotách venčit psa. Ano, zní to bizarně ale mnoho lidí si neuvědomuje, že pokud je venku 30 °C, rozehřáté chodníky a asfaltky mají přes 60 °C, a to až do výšky 50 cm. Váš pes tak dýchá velmi horký vzduch a na základě toho jeho organismus pracuje pomaleji, až nakonec selhává. Tohle téma se týká hlavně lidí ve městě, kteří jsou schopni tahat svoje psy všude a za jakýchkoliv podmínek.

Lidé v snaze pomoct svému čtyřnohému miláčkovi také navštěvují psí salony, a nechávají své psy stříhat v domnění, že jim tím pomáhají v tomhle horku, ale to je OMYL! Ani si neuvědomujete, jak moc toto rozhodnutí vašemu pejskovi ubližuje, zejména plemenům, která se standardně nestříhají. Lidé vůbec neřeší přirozenou termoregulaci u psa. Srst totiž není jen na to, aby v zimě zahřála, ale působí jako izolace i při vysokých teplotách.