Čím dřív se sportem začnete, tím lépe. A jelikož už mladší nikdy nebudete, vypněte počítače a jděte si dát do těla!

Tohle je 8 důvodů, proč se lidem vyplatí sportovat už od útlého věku.

1. Flexibilita, kterou člověk nezíská během prvních 10 let svého života, se už dohání jen velmi těžko. Zkuste si dát nohu za hlavu nebo si alespoň olíznout loket. Nejde to? Asi jste se jako malí flákali!

2. Sedí ve vaší kanceláři nějaký ajťák, který by si šel každé ráno zaběhat? Jestli ano, je to pašák! Většina z nich však neumí ani chodit. V době, kdy jste hráli fotbal za okresní přebor, se tento typ člověka učil programovat v matlabu.

3. Když půjdete domlouvat kšefty na tenis, nebudete koukat na raketu s míčkem jako na esej v japonštině, ale zahrajete si na rekreační úrovni.

4. Na horách budete schopni naučit své děti alespoň jezdit v pluhu na lyžích, a ne jenom na saních.

5. Chcete, aby vaše dítě závodně plavalo, ale vy jste celý život chodili pouze po dně? Výhodu mají zcela jistě ti, kteří se odmala učili plavat v místním bahňáku.

6. Šachy nejsou sport! Takže netřeba je hrát odmala.

7. Když nebudete úplní ignoranti, co přibrali za posledních 10 let 80 kilo, věřte, že vaše tělo se vám za dřívější fyzickou aktivitu odvděčí. Minimálně budete stárnout pomaleji.

8. Sportem ku zdraví. Nechcete snad, aby vaše dítě mělo přezdívku Oťásek vocásek. Dopřejte mu například kurzy lezení, a ne nový díl GTA.