V ateliéru padla v pondělí první klapka největšího projektu televize Barrandov – seriálu Sousedé, který bude sledovat především zapeklité vztahy lidí, kteří žijí vedle sebe. Ať už půjde o celou rodinu či o jednotlivce, bude o zábavu i napětí postaráno.

„Máme tady 6 domů, které by mohly evokovat 6 rodin, což není tak úplně pravda, protože pod pojmem rodina si každý představí maminku, tatínka, děti, maximálně ještě psa. Ale, zde budou i jednotlivci, kteří se teprve zamilují, páry, které nejsou ještě sezdány, a bude tady jeden speciální pár, na jehož odhalení si budete muset počkat,“ navnadil diváky ředitel vlastní tvorby a šéfdramaturg Honza Musil.

Nápad natočit dlouhodobý vztahový seriál vzešel začátkem března přímo od generálního ředitele TV Barrandov a předsedy představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromíra Soukupa při debatě s Honzou Musilem. „My vidíme, jak fungují v naší televizi vztahové pořady, ať už Soudkyně Barbara, nebo Ne­bezpečné vztahy, a diváci to oceňují. Proto jim chceme nabídnout další formát, který je potěší. A myslím si, že to bude dobré,“ vysvětlil Jaromír Soukup.

Přípravu seriálu si vzal na starost zkušený televizní tvůrce Honza Musil, který má na starosti hned několik barrandovských pořadů a sám moderuje Nebezpečné vztahy.

Právě jeho pořad byl podnětem pro obsah seriálu. „Nebezpečné vztahy jsou vztahy na pracovišti, v rodině, sousedské problémy. Říkali jsme si, že nejvíce konfliktů vzniká tam, kde se lidé scházejí, když přijdou z práce. A tak padlo slovo Sousedé,“ prozradil Honza Musil, který stojí nejen za názvem seriálu, ale také za námětem a společně s Jaromírem Soukupem i za realizací celého projektu.

V polovině června tak začala stavba v barrandovských studiích v ateliéru číslo 2. Projekt se od prvotního nápadu k finální realizaci dostal během pouhých čtyř měsíců. „Mám z toho obrovskou radost, především z toho, že máme Honzu, který prokázal mimořádný cit pro diváka. Spočítal, že se na seriálu přímo i nepřímo podílelo 104 lidí, což je velký tým. Budu vám všem držet palce,“ popřál týmu hodně štěstí Jaromír Soukup, který natáčení prvního dílu symbolicky odklapl.