Zle nedobře skončilo pro nezaměstnaného bývalého řidiče kamionu (51) soužití s prostitutkou z místního inzertního plátku, ve kterém 16 let nabízela služby jako slečna Tina.

Sedmatřicetiletou Hanu Pospíšilovou si ale nevybral příliš šťastně, což se projevilo ve chvíli, kdy mu loni v létě skoro podřízla krk nožem na velryby, který měl nebožák pověšený v pochvě na zdi coby vzpomínku na cesty po západním pobřeží Spojených států.

„Chtěla jsem ho postrašit, ne ho zabít,“ tvrdila u soudu Tina, což ovšem rozporovala její oběť, kterou dělilo od vykrvácení šest milimetrů, o něž minula tepnu.

„Seděl jsem na pohovce. Pak jsem periferně zahlédl, že bere ze zdi nůž. Tak jsem otočil hlavu a ona mě řízla. Řekla mi jen ‚a máš to‘,“ líčil nebožák, na kterého volala odpoledne družka policii s tím, že ji napadl. Domluva ale zjevně nepomohla, o čemž svědčí obvinění z pokusu o vraždu, za což rozhoďnožce hrozí až osmnáct let.

Soužití bylo „perspektivní“ od samého začátku. Oba výtečníci pravidelně užívají antidepresiva a ambulantně se léčí s psychickými obtížemi, žena má diagnóz od psychiatra dokonce více.

Rozsudek padne zřejmě ve středu.