Adaptaci knižního bestselleru Padesát odstínů šedi se podařilo náramně rozházet statistiky návštěvnosti a zbořit pár tržebních rekordů. A to je venku teprve něco přes dva týdny. Zelené pro nafilmování dvou dalších dílů tedy nic nebránilo v cestě. I kdyby pokračování byla ještě mizernější než první díl, můžete se totiž vsadit, že kinosály by opět praskaly ve švech.

Přesto se právě takový plán zatím podobá honosnému parníku, který se pomalu potápí ke dnu.

Nejprve jsme se dozvěděli, že na možném sequelu se už nejspíše nebude podílet režisérka Sam Taylor-Johnson. S autorkou kontroverzní předlohy si sedmačtyřicetiletá filmařka údajně neměla po tvůrčí stránce sednout a jejich spolupráci měly provázet četné spory.

Příznivci filmu ale nyní musí snášet další tvrdou ránu. Z kuloárů adaptace začíná prosakovat, že nově chce zpátečku zařadit také představitel Christiana Greye Jamie Dornan (32). Herec, který má sám bohatou postelovou minulost, podle zdroje z jeho blízkého okolí vážně uvažuje, že odstoupí od smlouvy.

Důvodem by měla být manželka Amelia Warner, která z jeho účasti na snímku plném explicitních scén pochopitelně není nijak nadšená. Ještě pravděpodobnější odůvodnění Dornanovy zpátečky je ale jednoduše mizerná pověst filmu, jehož si kritika pořádně vychutnala. Od irského krasavce je to ale tak trochu pokrytecké jednání, protože před první klapkou dost dobře věděl, do čeho jde. A že to nebude zrovna snímek aspirující na dobytí kinematografického Olympu, mu snad muselo být jasné.

Dobře informovaný zdroj australskému magazínu NW dále sdělil, že další z příčin jeho vycouvání z kontraktu je i chemie mezí ním a hlavní ženskou herečkou Dakotou Johnson (25). Respektive její úplná absence, jak jsme si již stačili všimnout třeba i my.

„Jamie si nemyslí, že by jeho herecký výstup byl špatný. Namísto toho ze všeho viní Dakotu a tvrdí, že bylo nemožné s ní sdílet chemii. Říká, že Dakota mu neposkytla nic, s čím mohl pracovat,“ zní slova vypuštěná do australského média.

Uvidíme tedy, jak se všechno v blízkých dnech ještě vyvine.