Zpěvačka Whitney Houston (†48) zemřela přesně před pěti lety nešťastnou náhodou utonutím. K její smrti přispěla srdeční choroba a užívání kokainu. Její bezvládné tělo našel v hotelovém apartmá v Los Angeles osobní strážce. Bylo to jen den před předáváním hudebních cen Grammy.

Podle mluvčího koronera byly ve zpěvaččině těle nalezeny kokainové metabolity, kvůli kterým zpěvačka zemřela. Podle výsledků pitvy užívala Whitney Houston kokain dlouhodobě. Toxikologické testy navíc prokázaly, že zpěvačka užívala i marihuanu a léky proti úzkosti, jako Xanax a Benydryl. Ty ale s její smrtí neměly nic společného.

Jen pár dní po její smrti obletěla svět fotografie mrtvé zpěvačky, kterou někdo pořídil během obřadu. Poprvé se snímky objevily v magazínu National Enquirer a její příbuzní byli v šoku! Snažili se, aby uchránili její soukromí aspoň po smrti, ale marně. Zpěvačka byla pohřbena ve svých oblíbených fialových šatech. Později se na internetu objevily i její posmrtné fotografie přímo z vany, což bylo pro pozůstalé velmi těžké. Je vidět, že v dnešní době se dá prodat úplně vše.

Její dcera Bobbi Kristina Brown (†22) byla z její smrti zdrcená a pokusila se o sebevraždu stejným způsobem, jakým zemřela její matka. V jejím bytě v Atlantě ji našel 1. února 2015 bezvládnou ležet ve vaně její přítel a okamžitě ji odvezl do nemocnice. Jenže dívka upadla do kómatu, protože její mozek neměl delší dobu kyslík. Začal pomalu odumírat, a tak už se jen čekalo na nejhorší. Převezli ji do hospice, kde strávila několik měsíců.

Bobbi Kristina zemřela 26. července 2015 ve svých 22 letech. Příčinou smrti byla kombinace alkoholu, drog, marihuany, léků proti úzkosti a utonutí. Podle pitvy vážila pouze 42 kilogramů, měla na sobě modřiny a jizvy a chyběly jí dva zuby.