Během chvíle přišel o dvě nejbližší osoby a nikdo si nedokáže představit, co zrovna prožívá. Pro Blesk promluvil otec a manžel žen, které zemřely v sauně na Jičínsku kvůli zanedbání bezpečnosti. „Jsem tak zdrcený, že nejsem schopen prostě cokoliv říct. Je to taková tragédie,“ řekl muž, který nemůže pochopit, co se vlastně stalo.

Ženy si odskočily jenom k sousedům do sauny. Měla to být příjemná sobota, jenže se jim zlomila klika od dveří a z horkého pekla se nemohly dostat ven. Začal boj o život. Ženy trpěly dlouhých 90 minut, než je našla majitelka. Jenže jim už bohužel nebylo pomoci, zemřely na selhání krevního oběhu. Přesnou příčinu smrti určí až soudní pitva.

„Pro celou naši rodinu je to něco strašného,“ řekl Blesku zdrcený Ladislav se slzami v očích. „Nezlobte se, musím jet k doktorovi,“ dodal. Nyní ho totiž čeká ta nejtěžší věc, pochovat dceru a manželku. Jenže na to nemá sílu. "Ale žádný obřad nechystáme. Je to opravdu těžké,“ řekl Ladislav. Rodina ani nevyvěsila v místě bydliště parte.