Jako malá holčička si hrála na zahradě a kousl ji nějaký brouk. Všichni si mysleli, že to byl obyčejný hmyz a nic vážného. Jenže kousnutí Kirsty spustilo vážnou nemoc. Od té doby je jí hůř a hůř. Dokonce podstupovala 7 let chemoterapie.

Léčba byla hodně náročná a všichni věřili, že se z toho Kirsty dostane. Ukázalo se ale, že vše bylo zbytečné. Léčba totiž nezabrala. Jediné, co jí ulevilo, byla kyslíková léčba, ale ta zabrala opravdu jen na chvíli. Dívka už nechce dál snášet bolesti a jediné, co si teď přeje, je umřít.

Každý den prosí svou matku, aby ji odvezla do Švýcarska, kde by podstoupila eutanázii. Ve Švýcarsku je totiž legální a zemřela by tak rychle a bezbolestně. „Kristy je stále hůř. Hodně zvrací, je unavená a slabá. Nemůže už ani brát léky. Chce zemřít,“ řekla její matka Theresa.

„Chce, abych ji odvezla do Švýcarska, ztratila už všechnu víru,“ dodala. Ona si ale smrt své dcery nepřeje a udělá prý vše pro to, aby jí bylo lépe. Pohled na její nemocnou dceru, která každý den trpí, je pro ni úděsný. Hlavně ani lékaři nevědí, co Kristy přesně je a jak jí pomoct. „Mám pocit, že nám dochází čas,“ řekla smutně Theresa.