Ostrava se proměnila v slzavé slovenské údolí poté, co „hokejisté“ chudého státu na východě „odměnili“ tisíce věčně ufňukaných, ale věrných fanoušků, kteří po ročním šetření přijeli (přišli) týmu fandit přímo do pro Slováka nechutně drahé a luxusní Ostravy.

Marně Jarek Nohavica Slovákům před šampionátem naznačoval, že si potvrzením účasti na špičkové mezinárodní hokejové akci uříznou jenom obligátní ostudu, ale vyprávějte to nesoudným nacionalistům, kteří sice hrají o trošku lépe než u sousedů nenávidění Maďaři a Romové, ale jinak je porazí každý, stačí zadupat.

Jedenáct tisíc vyhladovělých občanů rozvinutého sousedního státu hnalo své chlapce dopředu proti Rusům, kteří si příjemně potrénovali a velkoryse už ve třetí třetině nebožáky od Váhu netrápili a nechali je uhrát alespoň bod, aby oddálili hromadné sebevraždy ortodoxních fans, kteří mohou ještě dva tři dny živit titěrnou naději na postup, který ale krom jiného vyžaduje, aby Slováci porazili USA, což je vyloženě protimluv.

Důvod slovenského trapasu je pořád stejný, najímají si málo Čechů. Co je jim platný geniální trenér Vůjtek, když musí hráče učit bruslit a některé i číst. Co jsou fanouškům platné krásné české prsy koordinátorky vstupu do VIP slovenské fanzóny, když se v ní dá na monitoru a před ní na plátně sledovat buď další poprava, případně skupina o udržení nebo kombinace obého, až tak mohou nebožáci ze Slovenska letos dopadnout a skutečně příští rok poměřit síly s Maďary a Libanonem, tedy týmy s podobnou aktuální výkonností.

Ostravě může hrozit humanitární katastrofa v souvislosti s pobytem obrovského množství občanů mnohonásobně chudšího státu EU, kteří by mohli v celkové frustraci začít hromadně v Česku žádat o azyl, ostatně stačí prohlásit, že jste gay (na Slovensku se žádní nerodí, nesmí se o nich mluvit a pořádají tam kvůli nim referenda, během kterých jsou šikanováni veřejně), a Česko vás přijme, protože je solidární s trpícími.

Slovenský hokej navíc nemá šanci ani do budoucna. Vůjtek, který představuje jedinou lidskou bytost v okolí slovenské repre, která hokeji rozumí, už se na další rok uprosit nenechá a Nela opravdu není od Čechů zvyklá, aby tým, kterému dělá hostesku, nepostoupil do čtvrtfinále, to v Česku obyvatelstvo nikdy nezažilo, a nebýt Slováků, nikdy o tom místní ani neslyšeli.

No nic, sláva vítězům, čest poraženým, a pokud některého z nich uvidíte, jak jde pěšky směrem na východ ke státní hranici, svezte ho a dejte mu nějaké jídlo a peníze, oni to opravdu nemají snadné nejen na ledě!