Bulharsko je tak nudná země, kde se nic neděje, že tamní mají svátek i z toho, když se jim tam objeví ve Varně toulavá kočka, která vypadá, že právě spadla do kýblu s barvou.

Místní listy z toho ihned udělaly senzaci, že jim tam žije tvor, který by mohl být obětí radiace, nebo dokonce úplně nový druh, co ho vědci ještě neobjevili.

Zelená kočka, kterou varenské noviny pojmenovali Smaragd (jak nápadité, Esmeralda si právě zapálila žárlivou vatru ze všeho svého oblečení), je prý velmi plachá a není snadné ji vyfotit, proto si laskavě považujte, že můžete tyhle snímky vidět, jelikož to skoro aspiruje na Pullitzera a Nobelovu cenu za fotografii.

A aby toho nebylo málo a bylo to opravdu záhadné, protože fakt a tvrzení, že ji prostě jen někdo přetřel syntetickou barvou, je příliš přízemní, je Smaragd podle svědků den ode dne zelenější. A navíc nejde umýt.

Což se dá těžko ověřit, když jedním dechem Bulhaři dodávají, že nejde chytit a pokaždé uteče. Nejspíš do garáží, jejichž vrata jsou dost často natřena právě touhle barvou. Záhada vysvětlena.