Když se řekne Beyoncé, co si většinou vybavíte jako první dojem? Možná že ani ne tak hlas, ale spíše pořádně macatá stehýnka, velké boky a ohromnou hřívu vlasů. Zpěvačky je kus ženské a přitom není tlustá, má pevné tělo plných tvarů, které s oblibou souká do těsných kostýmů a nechává vyniknout i těm pěkně kulatým stehnům.

Prostě ženská radost pohledět.

A ona to o sobě ví, a proto zakázala jakékoliv úpravy ve Photoshopu, pokud by snad měl nějaký grafik pocit, že není dost hezká. Jak si tedy po nedávném skandálu s řetězcem H&M, kdy jí ubrali několik kilo a Beyoncé byla vzteky bez sebe, vysvětlit to, že jeden z nejlepších návrhářů světa, Roberto Cavalli, z ní udělal na reklamních materiálech stvůru z vesmíru?

Cavalli ušil pro zpěvačku šaty na její show a Beyoncé v nich tedy vypadá daleko jinak, než jak ji prezentuje módní dům. Na letácích se na vás dívá podivná nezemská bytost, jejíž proporce jsou k smíchu a na nohách vlastních kdejakému pavoukovi z rodu sekáčů by neudělala ani krok, protože by se jí okamžitě zlámaly všechny kosti.

Jakmile se reklamní materiál objevil na facebookové stránce Cavalliho, strhla se ale opravdu divoká vlna kritiky. Vedení na to muselo nějak reagovat a vydalo prohlášení, že se jedná pouze o skicu, čili že výsledný obrázek je jen umělecké dílo, jakási idea.

Jak toto ale obhájit před tvrzením samotné zpěvačky, která říká, že materiály byly oficiálně rozesílány jako výsledek spolupráce Cavalliho a Beyoncé? Nejspíš zametením pod koberec, umělecká skica je poslední vysvětlení a Cavalli ani zpěvačka se k tomu dál vyjadřovat nebudou. Stejně to tam Beyoncé nesluší, ať si je to umělecké, jak chce.