Tak už je to potvrzeno! Rapperka Nicki Minaj (31), kterou jsme doposud především opovrhovali a ohrnovali nos nad jejím údajně laciným muzikálním projevem, je ve skutečnosti velká básnířka.

No opravdu.

Přes to množství zadků, které na nás z obrazovek špulila, je samozřejmé, že jsme to lehce přehlédli, ale konečně se našel někdo, kdo nám její um ukázal bez všech přidaných efektů a v celé jeho syrovosti.

Skladbu Anaconda si vzal na paškál youtuber Ian Martin a na svém kanálu Martian’s Brain ji předvedl v dramatickém provedení. Za zvuku intimního pianka a s obrazy mráčků a rozvlněného moře dostávají rýmy o mužském přirození či obřím ženském zadku teprve tu pořádnou váhu. Povšimněte si, jaký zvláštní emocionální důraz poté vypravěč klade například na několikrát opakované úsloví „Ó můj Božínku, podívejte se na její prdel“.

Po vyslechnutí následujícího recitovaného kusu zkrátka už nikdy nebudete interpretku vidět jako předtím a její album si zařadíte na poličku vedle vybraných spisů Williama Shakespeara a Karla Jaromíra Erbena. Je to čirý vrchol krásné literatury!