Třiadvacetiletá Guo Meimei byla čínská internetová celebrita. Od té doby, kdy si založila účet na Weibo, což je čínská obdoba Twitteru, a začala tam dávat své fotky, jí geometrickou řadou stoupal počet fanoušků a nyní jich má již přes dva miliony.

Problém trochu byl, že tam dávala fotky obklopené luxusem, ve značkovém oblečení, které stojí peníze, jež si běžný Číňan není schopen vydělat za celý svůj život. Kde tedy pracovala, že měla tolik peněz? Na svém profilu měla, že pracuje pro čínský Červený kříž. Když to proběhlo čínskými médii, výrazně Červenému kříži poklesl počet dárců, ačkoli od počátku odmítal, že by s ní měl cokoli společného. Jak může vládní zaměstnanec mít tolik peněz?

Nakonec se ukázalo, že Guo Meimei pracovala jako luxusní eskort a ještě bokem provozovala v Číně nelegální sázení. Vtipné je, že to na sebe sama na internetu prozradila, když publikovala obrázek, jak si užívá peněz vyhraných ze sázení na mistrovství světa ve fotbale.

Krátce nato byla zatčena, ale několik měsíců se neobjevila před soudem. Až teď, když jsou v Číně mrtví po zemětřesení a explozi v jedné továrně, se snaží komunistická vláda odpoutat pozornost od těchto tragédií a zaměřuje se ve zprávách na soud s Guo Meimei. Například prozradila, kolik si účtovala boháčům za noc – 100 000 jüanů, což je v přepočtu zhruba 337 tisíc korun! Za noc! To se pak žije na vysoké noze…