Jestli nevíte, že se dnes připomíná 70. výročí osvobození Osvětimi (to je koncentrační tábor, kdyby nás náhodou četly malé děti, které ještě mají nárok to nevědět, ale děti tu nemají co dělat, takže huš!), a nevíte, že na dnešní den každoročně připadá vzpomínka na oběti holocaustu, jste asi z jiné planety a nehodláme se s vámi vůbec bavit.

Čili tenhle text je jen pro ty, kdo jsou v obraze a občas si taky pustí zprávy, ne jen Ordinaci s Ulicí, a trochu se taky orientují v politice a vůbec mají povědomí o společnosti a tím pádem i vědí, kdo je to Zdeněk Škromach.

Český socdemák, facebooková ikona a master selfie kdekoliv, s kýmkoliv a hlavně v tu nejnevhodnější dobu, glosátor dění ze svého bazénku a popíječ šampíčka, se z nějakého důvodu dostal do dnešního pietního průvodu a opět ukázal, jak to s tím jeho sociálním cítěním je.

Zatímco staré babičky v televizi dojatě mluví o tom, jak se ještě po letech bály sprchy, že se z ní namísto vody bude linout plynová pára, tenhle největší komediant z Komediantova pod všemi komediantskými slunci si prostě v průvodu vytáhl mobil a střihnul tam jednu selfie, protože proč ne a na fejsbůčku to bude bezva.

Jeho jednání samozřejmě neprošlo bez povšimnutí a Škromach je tak zase na Facebooku za hvězdu, nechtěně, ale když už nic, tak aspoň dneska upozornil na osvětimský pochod i ty, kdo o něm dosud nevěděli.

Ještě si to může zarámovat a poslat to i se svým podpisem těm přeživším jako dárek. Aby taky měli památku.