V mateřské škole v Jamném na Jihlavsku měly dvě učitelky šikanovat nejméně jednoho malého chlapce (5). Měly ho týrat psychicky, ale i fyzicky. „Je tam velká šikana, sprchování studenou vodou, zavírání do místnosti s úklidovými prostředky. Zavírá se tam chlapec a nedostává celý den jídlo a pití,“ řekla TV Nova svědkyně šikany, kterou nahlásili rodiče ostatních dětí ze školy.

Případ už řeší sociální odbor, vedení školy, pod kterou spadá mateřská škola i obec jako zřizovatel. „Mělo dojít k šikanování dítěte ve školce ze strany vedoucí učitelky a učitelky,“ řekla TV Nova Miluše Marešová, ředitelka ZŠ a MŠ Jamné. „To, co jsme se dozvěděli, je poměrně závažné a řešíme to i s maminkou, které se to týká,“ dodala.

„Náš odbor okamžitě začal věc řešit, oslovil zřizovatele a vyžádal si vyjádření, v tuto chvíli čekáme na reakci,“ řekl Radek Tulis, mluvčí jihlavského magistrátu. Bude se prověřovat i to, že obětí šikany mohlo být více dětí. V případě prokázání viny čekají obě učitelky velmi tvrdé tresty.