Jedna dospívající hráčka volejbalu z Kazachstánu je v poslední době extrémně populární. Není to ale kvůli jejím sportovním schopnostem, nýbrž kvůli jejímu vzhledu.

Sedmnáctiletá Sabina Altynbekova podle kritiků na sebe příliš strhává pozornost a ničí tak celý volejbalový sport. Skutečně. Dokonce i její vlastní trenér přiznává, že z toho nemají radost ani její spoluhráčky. „Není možné takhle pracovat,“ říká Nurlan Sadikov, trenér národního kazachstánského týmu pod 19 let. „Publikum se chová, jako by na šampionátu byl jenom jeden hráč.“

Trenér týmu mluvil zejména o nedávném turnaji v Tchaj-wanu, kde se právě Sabina Altynbekova proslavila. Nejprve si získala z fotografií spoustu fanoušků na internetu v Asii a následně po celém světě. YouTube videa, kde je natočena, jak se zahřívá nebo si prostě plácá se spoluhráčkami, mají v jednom případě desítky tisíc zhlédnutí a v dalším dokonce stovky tisíc!

Zpravodajské servery také uvádějí situace, kdy tchajwanští fanoušci měli v publiku kazachstánské vlajky a dorazili na zápasy několik hodin předem, aby viděli Sabinu při tréninku.

Není asi divu, že její oficiální profil na Instagramu už má přes 250 tisíc fanoušků a neustále přibývají. Východní média se také začala o Sabinu zajímat a zjistila, že byla přijata na studium práv v Kazachstánu, ale raději se věnuje sportu. Měla i několik nabídek stát se modelkou, ale rodiče jí to zakázali.

Teď by si to mohli rozmyslet. Našlápnuto má dobře.